fenice.pl

YELLOW PEEL  fenice.pl

Peeling medyczny Yellow Peel

To jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów. Jego główne zalety to wysoka skuteczność i znikoma agresywność. Yellow Peel może usuwać naskórek na różnych poziomach, dlatego jest stosowany zarówno do redukcji przebarwień, jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy jak też peeling oczyszczajacy i rozświetlający skórę.

W pierszej fazie peelingu działają kwas glikolowy i salicylowy – wywołują złuszczanie, odnowę naskórka i rozświetlenie twarzy. W drugiej fazie kwas retinowy i witamina C działają stymulująco – pobudzają produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin, dzięki czemu skóra nabiera jędrności. Trzy inne składniki: kwas fitowy, kojowy i azelainowy usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych.

Działanie stymulujące Yellow Peel daje świetne efekty w zabiegach odmładzających okolicę oczu.

Jak wygląda zabieg Yellow Peel ?

Yellow Peel jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza i jest zupełnie bezbolesny.
Przed peelingiem skóra jest oczyszczana preparatem Pre Peel Cleanser. W pierwszej fazie zabiegu jest wykonywany żelowy peeling powierzchniowy Alfa&Beta Complex Gel. Podczas tej fazy pacjent najczęściej odczuwa pieczenie i jest to sygnał do usunięcia preparatu. Następnie nakłada się Yellow Peel. Ilość warstw ustala lekarz, jest ona uzależniona od wskazań do zabiegu.

Bezpośrednio po peelingu może, ale nie musi pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk skóry – są to normalne reakcje, a ich występowanie gwaran- tuje osiągnięcie dobrych efektów.
Opisana procedura może wyglądać inaczej, jeśli lekarz podejmie decyzję o przeprowadzeniu indywidualnego protokołu.

Z reguły w 3 dniu od zabiegu zaczyna się niewielkie złuszczanie skóry, które nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo i towarzy- sko. Po zabiegu bardzo ważne jest intensywne nawilżanie i ochrona skóry. Peeling może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu lub w trybie ustalonym przez lekarza.

Kiedy zrobić Yellow Peel ?

• Drobne zmarszczki i wiotkość skóry, fotostarzenie • Zmarszczki i wiotka skóra wokół oczu
• Przebarwienia na twarzy i dłoniach
• Blizny i zaburzenia pigmentacji po trądziku

• Choroby łojotokowe skóry

Lekarz powinien poinformować pacjenta o ewentualnych przeciwwskaza- niach do wykonania peelingu.

Preparaty do kuracji domowej:

Post Peel Recovery Formula – idealna maść do natłuszczania skóry w pierwszych dniach po zabiegu
Stand by C Cream lub Nutri Cream – kremy do pielęgnacji i utrzymywania efektów

Facial C Lotion – krem do pielęgnacji po peelingu dla skóry dojrzałej
Facial C Sunblock 30 – filtr o wyjątkowo lekkiej konsystencji do codziennego stosowania w okresie po peelingu dla pacjentów ze skłonnością do przebar- wień

przed zabiegiem po 14 dniach od zabiegu Yellow Peel

przed zabiegiem efekt 15 dni po 1 peelingu Yellow Peel

YELLOW PEEL

TCA CHELATOWE

Peeling medyczny TCA Chelatowe

Peeling TCA jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów na powierzch- niowe defekty skóry. Redukuje płytkie blizny i zmarszczki oraz powierzchniowe przebarwienia skórne. Zaletą tego peelingu jest szybkie uzyskanie efektów estetycznych, czasem nawet już po pierwszym zabiegu.

TCA Chelatowe pozwala na uniknięcie powikłań typowych dla innych formuł TCA, z których najgorszym jest martwica w głębokich warstwach skóry właściwej i przewlekłe stany zapalne z następującymi po nich przebarwieniami.

Nie powoduje odczynów alergicznych i nie jest toksyczny.
TCA Chelatowe to specjalna formuła zawierająca kwas trójchrolooctowy w postaci maski chelatowej. Dzięki chelatacji z jonami krzemu wiąże się z proteinami komórkowymi warstwy rogowej, uniemożliwiając narusze- nie struktury skóry właściwej. Poprzez proces chelatacji, TCA wywołuje jednolitą penetrację i głębokie oddziaływanie na naskórek.

Jak wygląda zabieg TCA Chelatowe?

TCA Chelatowe jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza. Przed peelingiem skóra jest oczyszczana preparatem Pre Peel Cleanser. Następnie za pomocą pędzelka rozprowadza się peeling.
Po kilku minutach od nałożenia pacjent odczuwa pieczenie i palenie skóry, które ustępują po kilkunastu sekundach. W tym czasie na skórze pojawia się zbielenie, co świadczy o prawidłowej reakcji.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zarumieniona. Widoczne są miejsca zbielenia. Po kilku minutach po zabiegu nie widać już zbielenia, natomiast naskórek robi się bardzo napięty. Opisana procedura może wyglądać inaczej, jeśli lekarz podejmie decyzję o przeprowadzeniu indywidualnego protokołu.

Właściwe złuszczanie rozpoczyna się po ok. 2-3 dniach od zabiegu. Wówczas naskórek zmienia barwę na kolor brązowy, robi się twardy i przypomina cienką “skorupkę”, która w kolejnych dniach będzie ulegała złuszczeniu. Uwaga, nie wolno zdrapywać płatów złuszczającego się naskórka, ponieważ może to spowodować przebarwienia i blizny.

W kolejnych dniach dochodzi do powolnego złuszczania się naskórka, które trwa 3-4 dni.
Zabieg można powtórzyć po 30-40 dniach, jeśli osiągnięte wyniki nie są zadowalające.

Kiedy zrobić TCA Chelatowe?

• Powierzchniowe przebarwienia i nieregularności koloru skóry • Keratoza posłoneczna
• Blizny po trądziku
• Powierzchniowe zmarszczki

Lekarz powinien poinformować pacjenta o ewentualnych przeciwwska- zaniach do wykonania peelingu.

Preparaty do kuracji domowej:

Post Peel Recovery Formula – idealna maść do natłuszczania skóry w pierwszych dniach po zabiegu
Stand by C Cream lub Nutri Cream – kremy do pielęgnacji i utrzymywania efektów

przed zabiegiem 14 dni po zabiegu TCA Chelatowe

przed zabiegiem 10 dni po zabiegu TCA Chelatowe

TCA CHELATOWE

MASKA GLIKOLOWA

Peeling medyczny Maską Glikolową

Maska o 25% stężeniu kwasu glikolowego może być stosowana jako wstępny peeling powierzchniowy przy programie odmładzania skóry. Ma działanie ściągające, powoduje zmniejszenie wydzielania sebum – łoju skórnego. Usuwa zrogowaciałe warstwy naskórka, stymuluje i oczyszcza pory oraz napina i odżywia skórę. Nadaje się dla każdego typu skóry.

Jak wygląda peeling Maską Glikolową?

Zabieg powinien być wykonywany przez lekarza lub kosmetologa.
Na skórę oczyszczoną preparatem Pre Peel Cleanser nakłada się cienką warstwę maseczki (rozpoczynając od miejsc twarzy najbardziej odpor- nych – tu można nałożyć nieco grubszą warstwę). Pozostawić do całkowi- tego wyschnięcia, a następnie usunąć dużą ilością wody i osuszyć skórę nie wycierając twarzy. Zaraz po zakończeniu pierwszej fazy, możliwe jest zwiększenie efektywności maski przy pomocy preparatów liposomowych zawierających 30% kwas glikolowy – Advanced Cream M&M System. Można nakładać niewielkie ilości Advanced Cream na miejsca gdzie nie wystąpił rumień. Czas po którym usuwa się preparat wodą uzależniony jest od intensywności rumienia oraz tolerancji na uczucie pieczenia.
Na początku zalecana jest sekwencja od 6 do 8 zabiegów w odstępach 12 do 15 dni. W przypadku silnego łojotoku, lekarz może zalecić stosowanie maski częściej niż w opisanym protokole.

Kiedy zrobić zabieg Maską Glikolową?

• Skóra wrażliwa, mieszana
• Skóra tłusta z trądzikiem, nadmiar łoju skórnego • Trądzik młodzieńczy
• Nieregularne przebarwienia
• Rozszerzone pory
• Testy uczuleniowe skóry na kwas glikolowy

Lekarz powinien poinformować pacjenta o ewentualnych przeciwwska- zaniach do wykonania peelingu.

Preparaty do kuracji domowej:

Kremy do pielęgnacji w kolejnych dniach po zabiegu:

Stand by C Cream, Revitalizing Gel, Glycolic Acid Masque 10%

przed zabiegiem

po roku zabiegów profesjonalnych Maską Glikolową 25% i systematycznej kuracji domowej Glycolic
Acid Masque 10%

10 dni po zabiegu Chelatowe

po 120 dniach leczenia Maską Glikolową 25%

przed zabiegiem

MASKA GLIKOLOWA yellow peel

LIGHTENING PEEL

Peeling medyczny Lightening Peel

Lightening Peel to formuła substancji aktywnych o intensywnym działaniu rozjaśniającym. Redukuje melaninowe przebarwienia skóry różnego pochodzenia. Kwas kojowy i fitowy działają na inhibitory enzymów odpowiedzialnych za wewnętrzną biosyntezę melaniny. Regulują stężenie związków żelaza, których udział w powstawaniu przebarwień w wyniku osadzania się hemosyderyny został wielokrotnie udowodniony. Połączenie substancji depigmentujących z kwasem glikolowym pozwala na jednoczesne stymulowanie odbudowy tkanki skórnej i ułatwia penetrację czynnikom rozjaśniającym.

Jak wygląda zabieg Lightening Peel?

Lightening Peel jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza. Przed zabiegiem skóra jest oczyszczana preparatem Pre Peel Cleanser. Następnie na skórze rozprowadza się preparat Lightening Peel. Neutrali- zuje się go w momencie, kiedy zaczyna pojawiać się rumień, specjalnym preparatem neutralizującym, a następnie zmywa się wodą.

Około 3 dnia po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać i musi być intensyw- nie nawilżana. Pacjenci poddani temu zabiegowi powninni stale stosować ochronę przeciwsłoneczną.
Lightening Peel może być wykonywany co 15-20 dni, aż do osiągnięcia pożądanych efektów, lub według indywidualnego cyklu ustalonego przez lekarza.

Kiedy zrobić Lightening Peel?

• Melasma powierzchniowa i średnia
• Przebarwienia po zapalne
• Przebarwienia słoneczne (lentigo solari) • Ujednolicenie koloru skóry

Lekarz powinien poinformować pacjenta o ewentualnych przeciwwska- zaniach do wykonania peelingu.

Preparaty do kuracji domowej:

Post Peel Recovery Formula – idealna maść do natłuszczania skóry w pierwszych dniach po zabiegu

Kremy do pielęgnacji w kolejnych dniach po zabiegu:

Stand by C Cream, Phytic Acid Cream, Lightening Gel

przed zabiegiem

przed zabiegiem Lightening Peel
i kuracja domowa Phytic Acid Cream

po 3 miesiącach zabiegów Lightening Peel (6 zabiegów) i kuracji domowej kremem Phytic Acid Cream.

po 90 dniach serii 6 peelingów Lightening

LIGHTENING PEEL

BODY PEEL

Peeling medyczny Body Peel

Body Peel wykorzystuje działanie kwasu glikolowego w stężeniu 70%. Posiada intensywne działanie stymulujące skórę właściwą, powodując syntezę protein i makrocząsteczek odpowiedzialnych za odbudowę struktury skóry i jej nawilżenie. Usuwa zrogowaciały naskórek. To połączenie czynnika keratolitycznego i miejscowego działania kwasu glikolowego o wysokim stężeniu jest idealnym rozwiązaniem dla zwiotczałej skóry. Przyczynia się do syntezy nowego kolagenu poprzez bezpośrednią stymulację fibroblastów, a przy okazji ułatwia penetrację czynników aktywnych w stosowanych preparatach do kuracji domowej.

Jak wygląda zabieg Body Peel?

Na oczyszczoną skórę ciała nakłada się na kilka minut roztwór Keratolytic Pre-peeling Solution (kwas salicylowy, mlekowy i glikolowy). Preparat nakładany przed wykonaniem peelingu w celu uzyskania kompletnej odnowy całej warstwy rogowej (martwe komórki, łój, nieczystości) i ułatwienia jednolitej penetracji aktywnym czynnikom peelingu. Na tak przygotowana skórę nakłada się kwas glikolowy 70%, który ma za zadanie jej stymulację. Działanie kwasu glikolowego zostaje zatrzymane poprzez dokładne zmywanie preparatu dużą ilością świeżej wody. Za każdym razem, kiedy w fazie peelingu dochodzi do przedwczesnej penetracji kwasu glikolowego można użyć neutralizatora.

Kiedy wykonać Body Peel?

• Cellulit
• Rogowacenie skóry • Rozstępy
• Wiotkość skóry

Lekarz powinien poinformować pacjenta o ewentualnych przeciwwska- zaniach do wykonania peelingu.

Preparaty do kuracji domowej:

Advanced Body Lotion – podtrzymywanie procesu stymulacji skóry (30% kwas glikolowy) i syntezy kolagenu dzięki obecności wit. C w wysokim stężeniu, o wysokim poziomie wchłaniania skórnego. Działanie przywracające fizjologicz- ne krążenie obwodowe dzięki obecności polifenoli pochodzących z wyciągu z pestek winogron.

efekt poprawy skóry na lewej dłoni po 6 zabiegach Body Peel i domowej kuracji preparatem Advanced Body Lotion
z wit. C i kwasem glikolowym.

Przed zabiegiem po 4 zabiegach Body Peel i domowej kuracji preparatem

Advanced Body Lotion
z wit. C i kwasem glikolowym

BODY PEEL

 

WWW.FENICE.PL


This post has been viewed 2,539 times

REKLAMA

banner italiaamicamia.com

Leave a Reply

||Blog Aukcja charytatywna “Żeby Ewa żyła w Raju” ||english Murder in Cairo ||Enogastronomia Crescioni Margherita ||finanza Tassazione in Polonia ||Francais Crescioni Margherita ||German Riva del Garda? Wunderschoene! ||MEDIA & WEB Ci lascia il maestro Ettore Scola ||medicina estetica e benessere Andare in bicicletta ? si grazie! ||Misteri Le interviste impossibili di Camilla de Candey: Cristoforo Colombo ||News Galeria Zbylut Krystyna ||po polsku Aukcja charytatywna “Żeby Ewa żyła w Raju” ||sagre italiane 10 curiosità che nessuno ti aveva mai detto su San Valentino ||SPORT Andare in bicicletta ? si grazie! ||spreaker Easy Biker! ||TopNews Aukcja charytatywna “Żeby Ewa żyła w Raju” ||Uncategorized Galeria Zbylut Krystyna ||Video Impariamo a cantare?